Home > fotografia > Old House

Old House

Old House

Ojców http://www.opn.pan.krakow.pl/. Piękne miejsce całkiem niedaleko Krakowa. Rodzice od małego wpajali w nas miłość do natury. Często odwiedzane przeze mnie miejsce za młodzika. Ostatni raz byłem tutaj jakieś 17 lat temu. Spacerowaliśmy z Princess Peach cały dzień. Wyruszyliśmy w Niedzielę o 9:00 rano czerwonym szlakiem w stronę zamku na Pieskowej Skale. Wróciliśmy żółtym szlakiem około godziny 19:00. Przemaszerowaliśmy ponad 22 km. To był dobry sposób na spędzenie razem czasu.

Ten piękny i zadbany dom, zdaje się jakimś cudem oparł się przeciwnościom losu i historii.  Znajduje się zaraz przed wejściem do Ojcowskiego Parku narodowego, a dokładniej tutaj: http://www.panoramio.com/photo/35338966. (Panoramio http://www.panoramio.com/ to bardzo ciekawy serwis Google, gdzie umieszczone zdjęcie można dokładnie przypisać lokacji geograficznej). Zapraszam zatem Was wszystkich do odwiedzenia tego przepięknego miejsca położonego w jurze krakowsko-częstochowskiej. Bo warto!

A gdyby komuś chciało się dodatkowo poklikać, to może zagłosujecie na moją fotkę w serwisie DigArt http://www.digart.pl/praca/5268542/Old_House.html? Widnieję tam jako użytkownik Nintendo :)

Advertisements
 1. 11/05/2010 at 19:15

  Powrót do tego miejsca po 17 latach musiał być dla Ciebie niesamowitym przeżyciem. Piękne zdjęcie :)

 2. 11/05/2010 at 19:37

  Ach, tak, byłem kiedyś w Ojcowie :)
  W ogóle polecam Wam dwie rzeczy – poodwiedzać szlak Orlich Gniazd i ogólnie też Jurę Krakowsko-Częstochowską.
  A na dłuższe chodzenie wśród pięknych miejsc… jest taki szlak, nie pamiętam teraz gdzie to dokładnie, ale na Żywieczczyźnie – idzie się górami okrążając niejako górę Żar. A na koniec schodzi się szlakiem do pięknej wioski Czernichów (koło Żywca) mijając po drodze krystalicznie czyste źródło tryskające ze skały… oj, człowieku, ta woda… nigdy nie piłem lepszej chyba.

  • 12/05/2010 at 23:35

   Oj strumyków zimnych nie brakuje. A woda nadal smakuje! Szlak Orlich Gniazd zaliczymy może następnym razem.

 3. 11/05/2010 at 23:13

  Nigdy tam nie byłam ale to zdjęcie przepełnione “błogostanem” zachęca do wizyty :)
  W Częstochowie bywam często więc może kiedyś namówię znajomych na pokazanie mi takich cudownych miejsc w jurze :)

  Pozdrawiam

  • 12/05/2010 at 23:34

   Częstochowa też piękna. “błogostan” wyraz, którego bardzo dawno nie słyszałem. :)

 4. queertin
  12/05/2010 at 22:38

  W google earth , także możemy zrobić takie coś :)

 5. 14/05/2010 at 23:38

  Byłem, nie raz. Uwielbiam wszelkiego rodzaju wycieczki piesze i spacery po takich terenach. Co roku biorę udział w rajdach dziennych i nocnych po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Mieszkam tu więc mam pod nosem. A jeszcze bardziej uwielbiam chodzić po górach, O MATKO! Nigdy nie mogę dostatecznie nacieszyć oczu i duszy tymi pięknymi widokami. Polska jest piękna.

  • 15/05/2010 at 15:39

   No popatrz, popatrz jaki świat jest mały. Rzeczywiście mógłbym tam zamieszkać do końca życia. Jest tak mikro klimatycznie. Miejsce nie skażone komercją i billboardami. Zieleń i skały wapienne. Prawda, Polska jest piękna!

   • 16/05/2010 at 00:13

    Piękna i droga, trzeba zaznaczyć. Niestety, ale ceny przykładowo w Zakopanem czy Kołobrzegu wołają o pomstę do nieba. Wielu ludzi i tak gotowych jest ponosić duże koszta, przez co taki stan rzeczy na pewno się utrzyma. Na szczęście zawsze można samemu kombinować szukając chociażby tanich, prywatnych kwater w Internecie.

    • 16/05/2010 at 17:23

     Dzięki właśnie internetowi, wszystko jest bliżej i taniej. Ale są i takie myki, że i na necie nie znajdziesz. Czasem i dobrze wydać kilka centów więcej dla miłego spożytkowania czasu.

 6. 17/05/2010 at 02:16

  Centów powiadasz Mario? :D

 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: